Part #: SS-MB-62-F04-11DIN-M
Specifications
Safe Product Selection
Actuator Mounting Bracket Kit for 62 Series Ball Valve (ISO 5211-Compliant Pneumatic Actuators, F04 Flange Size, 11 mm DIN Coupling)
Log in or Register to view price
Catalogs
Mounting Bracket Kit
1/8 ~ 2 in. 및 6 ~ 25 mm 크기; 스텐레스강, 탄소강, 황동 및 특수 합금 재질; 개폐용 (2-방향) 및 방향 전환용 (3-방향) 밸브 ; 여러 조건을 보정하도록 설계된 시트; 활하중, 2 피스 스템 패킹
Features: Operating temperatures up to 400°F (204°C); Working pressures up to 2200 psig (151 bar); Stainless steel or carbon steel construction
60 and 60X Series 4-Bolt Ball Valves Maintenance Instructions
60 Series Flange Seal Installation
Electric Actuator Installation
S60P steam series ball valve maintenance instructions
Specifications
SS-MB-62-F04-11DIN-M — Actuator Mounting Bracket Kit for 62 Series Ball Valve (ISO 5211-Compliant Pneumatic Actuators, F04 Flange Size, 11 mm DIN Coupling)