零部件号:SS-QC6-B-10M0
规格
Sichere Produktauswahl:
目录
本体
Warning: System pressure must not exceed 250 psig (17.2 bar) at 70°F (20°C) when coupling and uncoupling this product. When uncoupling single-end shutoff quick-connects, system pressure on stem side will vent to atmosphere.
规格
SS-QC6-B-10M0 — ステンレス鋼製計装用クイック・コネクツ・ボディ、0.5 Cv、10 mmサイズSwagelokチューブ継手
| 属性 | 值 |
|---|---|
| 阀体材料 | 316 ステンレス鋼 |
| 清洁工艺 | 標準のクリーニングおよびパッケージング(Swagelok SC-10仕様) |
| 接头 1 尺寸 | 10 mm |