Réf. pièce : SS-6DBS12MM
Spécifications
Sichere Produktauswahl:
Stainless Steel Blowdown Needle Valve, 12 mm Swagelok Tube Fitting
Ouvrir une session ou s’inscrire pour afficher des prix
Catalogues
Straight Pattern
■ 材質:316ステンレス鋼/■ 安全性の高いユニオン・ボンネット構造/■ Grafoil® 製パッキンの採用により、高温でも使用可能/■ エンド・コネクション・タイプ:Swagelok®チューブ継手、NPTめねじ、チューブ差し込み溶接、パイプ差し込み溶接/■ オリフィス:6.4 mm、流量係数(Cv値):0.86/■ 全開あるいは全閉状態にて使用するよう設計されています
取り付け方法/締め付け度の確認/再取り付け方法
Procedure for installing Swagelok tube fittings in sizes over 1 inch or 25 mm.
Spécifications
SS-6DBS12MM — Stainless Steel Blowdown Needle Valve, 12 mm Swagelok Tube Fitting
| Attribut | Valeur |
|---|---|
| Body Material | 316 Stainless Steel |
| Cleaning Process | Standard Cleaning and Packaging (SC-10) |
| Connection 1 Size | 12 mm |
| Connection 1 Type | Swagelok® Tube Fitting |
| Connection 2 Size | 12 mm |