Код изделия: SS-65TS25MM
Технические характеристики
Подбор изделий с учетом требований безопасности:
ステンレス鋼製3ピース型60シリーズ・ボール・バルブ、強化PTFE製シート、25 mmサイズSwagelokチューブ継手
1" SS 60 Series ball valve with Swagelok tube fittings, SC-11 cleaning, PTFE seats, and swing-out design. Reliable shutoff, low-maintenance, clean-ready.
Войдите или зарегистрируйтесь, чтобы просмотреть цену
Каталоги
2-ходовые, прямая конфигурация
Features: 1/8 to 2 in. and 6 to 25 mm sizes; Stainless steel, carbon steel, brass, and special alloy materials; On-off (2-way) and switching (3-way) valves; Compensating seat design; Live-loaded, two-piece stem packing
Features: Operating temperatures up to 400°F (204°C); Working pressures up to 2200 psig (151 bar); Stainless steel or carbon steel construction
Latch lock handle assembly to 4-bolt and 8-bolt 60 series ball valves
S60P steam series ball valve maintenance instructions
Electric Actuator Installation
Caution: Pneumatic actuator operation is sensitive to valve packing nut adjustment.
Abstract of Cleaning Procedure For Chlorine Series Valves.
60 Series Ball Valves, 4-Bolt, No Lube Instructions
This ball replacement kit must be used with the proper 60 series seal maintenance kit.
This stem replacement kit must be used with the proper60 series seal maintenance kit.
60 and 60X Series 4-Bolt Ball Valves Maintenance Instructions
60 Series Flange Seal Installation
Технические характеристики
SS-65TS25MM — ステンレス鋼製3ピース型60シリーズ・ボール・バルブ、強化PTFE製シート、25 mmサイズSwagelokチューブ継手
| Атрибут | Значение |
|---|---|
| Материал шара / штока | ステンレス鋼の種類 |
| Материал корпуса | 316 ステンレス鋼 |
| Размер соединения 1 | 25 mm |
| Тип соединения 1 | Swagelok®チューブ継手 |
| Размер соединения 2 | 25 mm |
| Тип соединения 2 | Swagelok®チューブ継手 |
| Максимальный коэффициент расхода (Cv) | 40 |
| Материал фланцевого уплотнения | フルオロカーボンFKM |
| Цвет рукоятки | ブラック |
| Тип рукоятки | レバー・ハンドル |
| С сертификатом о низком уровне выбросов | カタログ有り |
| Номинальные параметры давления при комнатной температуре | 2200 PSIG @ 100°F/151 BAR @ 37℃ |