Part #: 6LV-4-VCR-6-DM-026P
Specifications
안전한 제품 선택
316L VAR VCR Face Seal Fitting, Flow Restrictor, 0.026 in. (0.660 mm) Minimum Nominal Opening
Log in or Register to view price
Catalogs
Straights
Dimensions : 6 à 18 mm et 1/16 à 1 po.; Aciers inoxydables haute pureté; Le modèle original, la marque VCR authentique
Caractéristiques : Procédure d’identification étape par étape des filetages et raccords.
Specifications
6LV-4-VCR-6-DM-026P — 316L VAR VCR Face Seal Fitting, Flow Restrictor, 0.026 in. (0.660 mm) Minimum Nominal Opening
| Attribute | Value |
|---|---|
| Body Material | 316L VAR |
| Cleaning Process | Ultrahigh-Purity Process Specification (SC-01) |
| Connection 1 Size | 1/4 in. |
| Connection 1 Type | VCR® Metal Gasket Face Seal Fitting |
| Connection 2 Size | 1/4 in. |
| Connection 2 Type | VCR® Metal Gasket Face Seal Fitting |
| Feature | Electropolished |
| Flow Restrictor | Yes |
| Minimum Nominal Opening | 0.026 in. (0.660 mm) |