Part #: 302-4C-K2-10
Specifications
Attribute Value
Body Material 302 Stainless Steel
Cracking Pressure 10 psi (0.69 bar, 0.069 MPa)
For Series 2C, 4C, and 4CP Series
eClass (4.1) 37010633
eClass (5.1.4) 27300400
UNSPSC (4.03) 40141616
UNSPSC (10.0) 40141616
C Series Spring Kit
Select from a variety of spare parts and accessories for your Swagelok valve.
Contact
Sichere Produktauswahl:
302 Stainless Steel Spring Kit for 2C, 4C and 4CP Series Poppet Check Valve, 10 psi (0.69 bar) Cracking Pressure
Part #: 302-4C-K2-10
View Catalog
Add To Favorites
Catalogs
C Series Spring Kit
Specifications
302-4C-K2-10 — 302 Stainless Steel Spring Kit for 2C, 4C and 4CP Series Poppet Check Valve, 10 psi (0.69 bar) Cracking Pressure
Attribute Value