부품 번호: SS-63TS12MM
사양
安全な製品の選定について:
Stainless Steel 3-Piece 60 Series Ball Valve, Reinforced PTFE Seats, 12 mm Swagelok Tube Fitting
316 SS 2-way valve with 12 mm tube fittings, PTFE seats, and swing-out design. Features spring-loaded seat and chevron stem packing for reliable shutoff.
로그인 또는 회원가입하여 가격 보기
카탈로그
2-Way 직선형
Tamaños de 6 a 25 mm y de 1/8 a 2 pulg.; Materiales de acero inoxidable, acero al carbono, latón y aleaciones especiales; Válvulas de cierre (2 vías) y conmutación (3 vías); Diseño de asiento flexible; Empaquetadura autocompensada de dos piezas
Features: Operating temperatures up to 400°F (204°C); Working pressures up to 2200 psig (151 bar); Stainless steel or carbon steel construction
60 Series Flange Seal Installation
사양
SS-63TS12MM — Stainless Steel 3-Piece 60 Series Ball Valve, Reinforced PTFE Seats, 12 mm Swagelok Tube Fitting
| 속성 | 값 |
|---|---|
| 볼/스템 재질 | Stainless Steel |
| 몸체 재질 | 316 Stainless Steel |
| 세정 공정 | Standard Cleaning and Packaging (SC-10) |
| 연결구 1 크기 | 12 mm |
| 연결구 1 종류 | Swagelok® Tube Fitting |
| 연결구 2 크기 | 12 mm |
| 연결구 2 종류 | Swagelok® Tube Fitting |
| CV 최대 | 7.5 |
| 플랜지 밀폐 재질 | Fluorocarbon FKM |
| 유로 형태 | 2-Way, Shutoff, Straight |
| 핸들 색상 | Black |
| 핸들 스타일 | Lever |
| 저누출 인증 | Yes |
| 실온 압력 등급 | 2200 PSIG @ 100°F /151 BAR @ 37°C |