Part #: 6LV-8-VCR-3S-10MTB7
Specifications
Attribute Value
Body Material 316L VAR
Cleaning Process Standard Cleaning and Packaging (SC-10)
Connection 1 Size 1/2 in.
Connection 1 Type VCR® Metal Gasket Face Seal Gland
Connection 2 Size 10 mm
Connection 2 Type Tube Butt Weld
Flow Restrictor No
eClass (4.1) 37020713
eClass (5.1.4) 37020590
UNSPSC (4.03) 31163000
UNSPSC (10.0) 40142610
Short Glands
Contact
Sélection des produits en toute sécurité :
316L VAR VCR Fitting, Short Tube Butt Weld Gland, 1/2 in. VCR x 10 x 1 mm TBW, 0.75 in. (19.1 mm) Ext
Part #: 6LV-8-VCR-3S-10MTB7
View Catalog
Add To Favorites
Catalogs
Short Glands
Specifications
6LV-8-VCR-3S-10MTB7 — 316L VAR VCR Fitting, Short Tube Butt Weld Gland, 1/2 in. VCR x 10 x 1 mm TBW, 0.75 in. (19.1 mm) Ext
Attribute Value
Body Material 316L VAR
Connection 1 Size 1/2 in.
Connection 2 Size 10 mm