Réf. pièce : SS-QC8-D-12M0
Spécifications
Sichere Produktauswahl:
Espiga con válvula enchufe rápido para instrumentación de acero inox., Cv 1,5, 12 mm. Swagelok
Ouvrir une session ou s’inscrire pour afficher des prix
Catalogues
DESO型ステム
Features: Step-by-step identification procedure for threads and end connections.
Warning: System pressure must not exceed 250 psig (17.2 bar) at 70°F (20°C) when coupling and uncoupling this product. When uncoupling single-end shutoff quick-connects, system pressure on stem side will vent to atmosphere.
Spécifications
SS-QC8-D-12M0 — Espiga con válvula enchufe rápido para instrumentación de acero inox., Cv 1,5, 12 mm. Swagelok
| Attribut | Valeur |
|---|---|
| ボディ材質 | Acero inoxidable 316 |
| 洗浄プロセス | Limpieza y Embalaje estándar (SC-10) |
| コネクション1 サイズ | 12 mm |
| コネクション1 タイプ | Racor Swagelok® |
| 最大Cv | 1,5 - Acoplada con una base estándar o de flujo inverso |
| 潤滑剤 | Dow Corning 111 |
| Oリング材質 | FKM Fluorocarbono |
| 最高使用圧力(最高温度での接続時) | 17,2 BAR @ 204°C / 250 PSIG @ 400°F |
| 最高使用圧力(室温での接続時) | 51,6 BAR @ 21°C / 750 PSIG @ 70°F |
| 最高使用圧力(室温での切り離し時) | 17,2 BAR @ 21°C / 250 PSIG @ 70°F |