Part #: SS-20M1-PC
Specifications
安全な製品の選定について:
Stainless Steel Swagelok Tube Fitting, Port Connector, 20 mm Tube OD
Log in or Register to view price
Catalogs
Straights
1/16 in. 부터 2 in. 및 2 mm 에서 50 mm; 최초 설비 시 일관된 측정가능성; 분리 및 재조립이 용이함; 다양한 재질 및 형태
Features: Step-by-step identification procedure for threads and end connections.
Specifications
SS-20M1-PC — Stainless Steel Swagelok Tube Fitting, Port Connector, 20 mm Tube OD
| Attribute | Value |
|---|---|
| Body Material | 316 Stainless Steel |
| Bored Through | No |
| Cleaning Process | Standard Cleaning and Packaging (SC-10) |
| Connection 1 Size | 20 mm |
| Connection 1 Type | Swagelok® Tube Adapter |
| Connection 2 Size | 20 mm |