Part #: SS-65TS25MM
Specifications
Подбор изделий с учетом требований безопасности:
ステンレス鋼製3ピース型60シリーズ・ボール・バルブ、強化PTFE製シート、25 mmサイズSwagelokチューブ継手
1" SS 60 Series ball valve with Swagelok tube fittings, SC-11 cleaning, PTFE seats, and swing-out design. Reliable shutoff, low-maintenance, clean-ready.
Log in or Register to view price
Catalogs
2-Way Straight Pattern
Dimensions 6 à 25 mm et 1/8 à 2 po.; Acier inoxydable, acier au carbone, laiton et autres alliages; Vannes tout ou rien (2 voies) et de commutation (3 voies); Conception à compensation de siège; Garniture de tige précontrainte deux pièces
Features: Operating temperatures up to 400°F (204°C); Working pressures up to 2200 psig (151 bar); Stainless steel or carbon steel construction
Latch lock handle assembly to 4-bolt and 8-bolt 60 series ball valves
Notice d'entretien des vannes à boisseau sphérique série S60P vapeur
Electric Actuator Installation
Résumé de la procédure de nettoyage pour les vannes Série Chlore.
60 Series Ball Valves, 4-Bolt, No Lube Instructions
Notice d’entretien des vannes à boisseau sphérique à 4 boulons séries 60 et 60X
60 Series Flange Seal Installation
Specifications
SS-65TS25MM — ステンレス鋼製3ピース型60シリーズ・ボール・バルブ、強化PTFE製シート、25 mmサイズSwagelokチューブ継手
| Attribute | Value |
|---|---|
| Ball/Stem Material | ステンレス鋼の種類 |
| Body Material | 316 ステンレス鋼 |
| Connection 1 Size | 25 mm |
| Connection 1 Type | Swagelok®チューブ継手 |
| Connection 2 Size | 25 mm |
| Connection 2 Type | Swagelok®チューブ継手 |
| CV Maximum | 40 |
| Fastener Material | 316 ステンレス鋼 |
| Flange Seal Material | フルオロカーボンFKM |
| Flow Pattern | 2方タイプ / 締め切り型 / ストレート型 |
| Handle Color | ブラック |
| Handle Style | レバー・ハンドル |
| Low Emissions Certified | カタログ有り |
| Room Temperature Pressure Rating | 2200 PSIG @ 100°F/151 BAR @ 37℃ |