Part #: 6LV-4-VCR-6-DM-017P
Specifications
Sélection des produits en toute sécurité :
316L VAR VCR 면 밀폐 피팅, 유량 제한기, 0.017인치(0.432mm) 최소 공칭 구경
Log in or Register to view price
Catalogs
Straights
1/16 in. 부터 1 in. 및 6 mm 에서 18 mm; 고순도 스텐레스강; 최초로 설계된 진정한 VCR 제품
Features: Step-by-step identification procedure for threads and end connections.
Specifications
6LV-4-VCR-6-DM-017P — 316L VAR VCR 면 밀폐 피팅, 유량 제한기, 0.017인치(0.432mm) 최소 공칭 구경
| Attribute | Value |
|---|---|
| Body Material | 316L VAR |
| Cleaning Process | Ultrahigh-Purity Process Specification (SC-01) |
| Connection 1 Size | 1/4 in. |
| Connection 1 Type | VCR® Metal Gasket Face Seal Fitting |
| Connection 2 Size | 1/4 in. |
| Connection 2 Type | VCR® Metal Gasket Face Seal Fitting |
| Feature | Electropolished |
| Flow Restrictor | Yes |
| Minimum Nominal Opening | 0.017 in. (0.432 mm) |