Réf. pièce : SS-43GS12MM
Spécifications
Sélection des produits en toute sécurité :
ステンレス鋼製一体型40Gシリーズ・ボール・バルブ、12 mmサイズSwagelokチューブ継手
Ouvrir une session ou s’inscrire pour afficher des prix
Catalogues
Configuration droite, 2 voies
Features: On-off, switching, and crossover flow paths; Working pressures up to 3000 psig (206 bar); Temperatures from –65 to 300°F (–53 to 148°C); Environmental and heated-process applications; 1/16 to 3/4 in. and 3 to 12 mm end connections
MPC Series: ANSI/ISA 76.00.02-compliant design, 38.2 mm (1.5 in. platform); easy to configure, assemble, and maintain; valves, filters, flowmeters, regulators, and pressure gauges, as well as adapters for additiional surface-mount components
Features: Locking Bracket Kit.
40 series ball valve (standard) packing adjustment instructions, multilingual
Spécifications
SS-43GS12MM — ステンレス鋼製一体型40Gシリーズ・ボール・バルブ、12 mmサイズSwagelokチューブ継手
| Attribut | Valeur |
|---|---|
| Matériau du corps | 316 ステンレス鋼 |
| Dimension du raccordement 1 | 12 mm |
| Type du raccordement 1 | Swagelok®チューブ継手 |
| Dimension du raccordement 2 | 12 mm |