Referencia #: SS-10M0-1-0005
Especificaciones
Sichere Produktauswahl:
Stainless Steel Lap Joint Connector, 10 mm Swagelok Tube Fitting x 10 mm. Lap Joint Stub
Inicie la sesión o regístrese para ver los precios
Catálogos
Rectos
Features: Threadless, weldless transition from flanged piping systems to tubing systems; Flange types meet ASME, DIN, EN, and JIS standards; One-piece integrally machined forged body; Available with Swagelok® tube fitting end connections up to 50 mm and 2 in.
Especificaciones
SS-10M0-1-0005 — Stainless Steel Lap Joint Connector, 10 mm Swagelok Tube Fitting x 10 mm. Lap Joint Stub
| Atributo | Valor |
|---|---|
| Material del Cuerpo | Acero inoxidable 316 |
| Proceso de Limpieza | Limpieza y Embalaje estándar (SC-10) |
| Tamaño conexión 1 | 10 mm |
| Tipo de conexión 1 | Racor Swagelok® |
| Tamaño conexión 2 | 10 mm |