Part #: SS-63TS12MM
Specifications
安全な製品の選定について:
ステンレス鋼製3ピース型60シリーズ・ボール・バルブ、強化PTFE製シート、12 mmサイズSwagelokチューブ継手
316 SS 2-way valve with 12 mm tube fittings, PTFE seats, and swing-out design. Features spring-loaded seat and chevron stem packing for reliable shutoff.
Log in or Register to view price
Catalogs
2-Way Straight Pattern
Größen 6 bis 25 mm und 1/8 bis 2 Zoll, Edelstahl, Kohlenstoffstahl, Messing und Sonderlegierungen, Auf/Zu- (2-Wege) und Umschalthähne (3-Wege), Selbständig nachstellende Sitzkonstruktion, Federbelastete, zweiteilige Spindelpackung
Features: Operating temperatures up to 400°F (204°C); Working pressures up to 2200 psig (151 bar); Stainless steel or carbon steel construction
Latch lock handle assembly to 4-bolt and 8-bolt 60 series ball valves
Wartungsanleitung für Kugelhähne der Serie S60P für Dampfbetrieb
Kugelhähne der Serie A60 Feuerserie und Serie S60 Dampfserie Anleitung für Schalttafelmontage
Electric Actuator Installation
Zusammenfassung des Reinigungsverfahrens für Hähne der Chlorserie.
60 Series Ball Valves, 4-Bolt, No Lube Instructions
Dieser Kugel-Austauschsatz muss mit dem richtigen Dichtungssatz für Serie 60 verwendet werden.
Dieser Spindel-Austauschsatz muss mit dem richtigen Dichtungssatz für Serie 60 verwendet werden.
Wartungsanleitung für 4-Schrauben-Kugelhähne der Serien 60 und 60X
60 Series Flange Seal Installation
Specifications
SS-63TS12MM — ステンレス鋼製3ピース型60シリーズ・ボール・バルブ、強化PTFE製シート、12 mmサイズSwagelokチューブ継手
| Attribute | Value |
|---|---|
| Ball/Stem Material | ステンレス鋼の種類 |
| Body Material | 316 ステンレス鋼 |
| Connection 1 Size | 12 mm |
| Connection 1 Type | Swagelok®チューブ継手 |
| Connection 2 Size | 12 mm |
| Connection 2 Type | Swagelok®チューブ継手 |
| CV Maximum | 7.5 |
| Fastener Material | 316 ステンレス鋼 |
| Flange Seal Material | フルオロカーボンFKM |
| Flow Pattern | 2方タイプ / 締め切り型 / ストレート型 |
| Handle Color | ブラック |
| Handle Style | レバー・ハンドル |
| Low Emissions Certified | カタログ有り |
| Room Temperature Pressure Rating | 2200 PSIG @ 100°F/151 BAR @ 37℃ |