Part #: 6LV-4-VCR-6-DM-017P
Specifications
안전한 제품 선택
316L VAR VCR 면 밀폐 피팅, 유량 제한기, 0.017인치(0.432mm) 최소 공칭 구경
Log in or Register to view price
Catalogs
Straights
Dimensions : 6 à 18 mm et 1/16 à 1 po.; Aciers inoxydables haute pureté; Le modèle original, la marque VCR authentique
Caractéristiques : Procédure d’identification étape par étape des filetages et raccords.
Specifications
6LV-4-VCR-6-DM-017P — 316L VAR VCR 면 밀폐 피팅, 유량 제한기, 0.017인치(0.432mm) 최소 공칭 구경
| Attribute | Value |
|---|---|
| Body Material | 316L VAR |
| Cleaning Process | Ultrahigh-Purity Process Specification (SC-01) |
| Connection 1 Size | 1/4 in. |
| Connection 1 Type | VCR® Metal Gasket Face Seal Fitting |
| Connection 2 Size | 1/4 in. |
| Connection 2 Type | VCR® Metal Gasket Face Seal Fitting |
| Feature | Electropolished |
| Flow Restrictor | Yes |
| Minimum Nominal Opening | 0.017 in. (0.432 mm) |