Referencia #: SS-QC6-B-10M0
Especificaciones
Safe Product Selection
ステンレス鋼製計装用クイック・コネクツ・ボディ、0.5 Cv、10 mmサイズSwagelokチューブ継手
Inicie la sesión o regístrese para ver los precios
Catálogos
Bases
Warning: System pressure must not exceed 250 psig (17.2 bar) at 70°F (20°C) when coupling and uncoupling this product. When uncoupling single-end shutoff quick-connects, system pressure on stem side will vent to atmosphere.
Especificaciones
SS-QC6-B-10M0 — ステンレス鋼製計装用クイック・コネクツ・ボディ、0.5 Cv、10 mmサイズSwagelokチューブ継手
| Atributo | Valor |
|---|---|
| Material del Cuerpo | 316 ステンレス鋼 |
| Tamaño conexión 1 | 10 mm |