Part #: SS-12M0-2R-12M
Specifications
Sichere Produktauswahl:
Stainless Steel Swagelok Tube Fitting, Tube Adapter Elbow, 12 mm Tube OD
Log in or Register to view price
Catalogs
90° Elbows
Disponibles en medidas de tubo desde 2 a 50 mm y desde 1/16 a 2 pulg.; Galgabilidad consistente en la instalación inicial; Fácil desconexión y reutilización; Gran variedad de materiales y configuraciones
Características: Procedimiento de identificación paso a paso de roscas y conexiones finales.
Pages 1-3. Features: installation in high-pressure applications and high safety-factor systems.
Procedure for installing Swagelok tube fittings in sizes over 1 inch or 25 mm.
Specifications
SS-12M0-2R-12M — Stainless Steel Swagelok Tube Fitting, Tube Adapter Elbow, 12 mm Tube OD
| Attribute | Value |
|---|---|
| Body Material | 316 Stainless Steel |
| Bored Through | No |
| Cleaning Process | Standard Cleaning and Packaging (SC-10) |
| Connection 1 Size | 12 mm |
| Connection 1 Type | Swagelok® Tube Fitting |
| Connection 2 Size | 12 mm |