Код изделия: SS-65TS25MM
Технические характеристики
安全な製品の選定について:
Stainless Steel 3-Piece 60 Series Ball Valve, Reinforced PTFE Seats, 25 mm Swagelok Tube Fitting
1" SS 60 Series ball valve with Swagelok tube fittings, SC-11 cleaning, PTFE seats, and swing-out design. Reliable shutoff, low-maintenance, clean-ready.
Войдите или зарегистрируйтесь, чтобы просмотреть цену
Каталоги
2-ходовые, прямая конфигурация
1/8 ~ 2 in. 및 6 ~ 25 mm 크기; 스텐레스강, 탄소강, 황동 및 특수 합금 재질; 개폐용 (2-방향) 및 방향 전환용 (3-방향) 밸브 ; 여러 조건을 보정하도록 설계된 시트; 활하중, 2 피스 스템 패킹
Features: Operating temperatures up to 400°F (204°C); Working pressures up to 2200 psig (151 bar); Stainless steel or carbon steel construction
Latch lock handle assembly to 4-bolt and 8-bolt 60 series ball valves
S60P steam series ball valve maintenance instructions
Electric Actuator Installation
Caution: Pneumatic actuator operation is sensitive to valve packing nut adjustment.
Abstract of Cleaning Procedure For Chlorine Series Valves.
60 Series Ball Valves, 4-Bolt, No Lube Instructions
This ball replacement kit must be used with the proper 60 series seal maintenance kit.
This stem replacement kit must be used with the proper60 series seal maintenance kit.
60 and 60X Series 4-Bolt Ball Valves Maintenance Instructions
60 Series Flange Seal Installation
Технические характеристики
SS-65TS25MM — Stainless Steel 3-Piece 60 Series Ball Valve, Reinforced PTFE Seats, 25 mm Swagelok Tube Fitting
| Атрибут | Значение |
|---|---|
| Материал шара / штока | Stainless Steel |
| Материал корпуса | 316 Stainless Steel |
| Процедура очистки | Standard Cleaning and Packaging (SC-10) |
| Размер соединения 1 | 25 mm |
| Тип соединения 1 | Swagelok® Tube Fitting |
| Размер соединения 2 | 25 mm |
| Тип соединения 2 | Swagelok® Tube Fitting |
| Максимальный коэффициент расхода (Cv) | 40 |
| Материал фланцевого уплотнения | Fluorocarbon FKM |
| Схема движения потока | 2-Way, Shutoff, Straight |
| Цвет рукоятки | Black |
| Тип рукоятки | Lever |
| С сертификатом о низком уровне выбросов | Yes |
| Номинальные параметры давления при комнатной температуре | 2200 PSIG @ 100°F /151 BAR @ 37°C |