Part #: SS-18M0-6-12
Specifications
Attribute Value
Body Material Acier inoxydable 316
Bored Through No
Cleaning Process Nettoyage et conditionnement standard (SC-10)
Connection 1 Size 18 mm
Connection 1 Type Raccord Swagelok® pour tubes
Connection 2 Size 3/4 po
Connection 2 Type Raccord Swagelok® pour tubes
Flow Restrictor No
eClass (4.1) 37070710
eClass (5.1.4) 37020590
UNSPSC (4.03) 40142603
UNSPSC (10.0) 40142600
Straights
Contacto
Selección fiable de un producto:
Raccord pour tube Swagelok en acier inoxydable, union, diam. ext. tube 18 mm x 3/4 po
Part #: SS-18M0-6-12
View Catalog
Add To Favorites
Catalogs
Straights
Specifications
SS-18M0-6-12 — Raccord pour tube Swagelok en acier inoxydable, union, diam. ext. tube 18 mm x 3/4 po
Attribute Value
Bored Through No
Connection 1 Size 18 mm
Connection 2 Size 3/4 po
Flow Restrictor No
Select a New Product with Similar Specs
Resources
Drawings
2D
Two-dimensional renderings are available for this product. Download the CAD file.
3D
Three-dimensional renderings are available for this product. Download the CAD file.
Sales Drawing
Sales drawings are available for this product. Download the files.
Similar Products
Part #
Body Material
Connection 1 Size
Connection 1 Type
Connection 2 Size
Connection 2 Type
6MO-600-6 6-Moly 3/8인치 Swagelok® 튜브 피팅 3/8인치 Swagelok® 튜브 피팅 View Product
B-100-6 황동 1/16인치 Swagelok® 튜브 피팅 1/16인치 Swagelok® 튜브 피팅 View Product
B-1010-6 황동 5/8인치 Swagelok® 튜브 피팅 5/8인치 Swagelok® 튜브 피팅 View Product
B-10M0-6 황동 10mm Swagelok® 튜브 피팅 10mm Swagelok® 튜브 피팅 View Product
B-10M0-6-6 황동 10mm Swagelok® 튜브 피팅 3/8인치 Swagelok® 튜브 피팅 View Product
B-1210-6 황동 3/4인치 Swagelok® 튜브 피팅 3/4인치 Swagelok® 튜브 피팅 View Product
B-12M0-6 황동 12mm Swagelok® 튜브 피팅 12mm Swagelok® 튜브 피팅 View Product
B-1410-6 황동 7/8인치 Swagelok® 튜브 피팅 7/8인치 Swagelok® 튜브 피팅 View Product
B-15M0-6 황동 15mm Swagelok® 튜브 피팅 15mm Swagelok® 튜브 피팅 View Product
B-1610-6 황동 1인치 Swagelok® 튜브 피팅 1인치 Swagelok® 튜브 피팅 View Product
B-1810-6 황동 1 1/8인치 Swagelok® 튜브 피팅 1 1/8인치 Swagelok® 튜브 피팅 View Product
B-200-6 황동 1/8인치 Swagelok® 튜브 피팅 1/8인치 Swagelok® 튜브 피팅 View Product
B-300-6 황동 3/16인치 Swagelok® 튜브 피팅 3/16인치 Swagelok® 튜브 피팅 View Product
B-400-6 황동 1/4인치 Swagelok® 튜브 피팅 1/4인치 Swagelok® 튜브 피팅 View Product
B-600-6 황동 3/8인치 Swagelok® 튜브 피팅 3/8인치 Swagelok® 튜브 피팅 View Product
B-6M0-6 황동 6mm Swagelok® 튜브 피팅 6mm Swagelok® 튜브 피팅 View Product
B-6M0-6-4 황동 6mm Swagelok® 튜브 피팅 1/4인치 Swagelok® 튜브 피팅 View Product
B-810-6 황동 1/2인치 Swagelok® 튜브 피팅 1/2인치 Swagelok® 튜브 피팅 View Product
B-8M0-6 황동 8mm Swagelok® 튜브 피팅 8mm Swagelok® 튜브 피팅 View Product