Referencia #: SS-12U-ST-K5
Especificaciones
Selección fiable de un producto:
Kit embout de tige/adaptateur pour vanne à soufflet en acier inoxydable ou en laiton séries 12UG
Inicie la sesión o regístrese para ver los precios
Catálogos
Conjunto sustitución del obturador
Features: Secondary containment system above the bellows; Working pressures up to 2500 psig (172 bar); Temperatures up to 1200°F (648°C); 1/4, 3/8, 1/2, 3/4, and 1 in.; 6, 10, and 12 mm end connections; Stainless steel material
Features: Step-by-step identification procedure for threads and end connections.
Procedure for installing Swagelok tube fittings in sizes over 1 inch or 25 mm.