부품 번호: SS-63TS12MM
사양
Sichere Produktauswahl:
Válvula de bola de 3 piezas serie 60 de acero inox., Asientos de PTFE reforzado, 12 mm Swagelok
316 SS 2-way valve with 12 mm tube fittings, PTFE seats, and swing-out design. Features spring-loaded seat and chevron stem packing for reliable shutoff.
로그인 또는 회원가입하여 가격 보기
카탈로그
2-Way 직선형
Features: 1/8 to 2 in. and 6 to 25 mm sizes; Stainless steel, carbon steel, brass, and special alloy materials; On-off (2-way) and switching (3-way) valves; Compensating seat design; Live-loaded, two-piece stem packing
Features: Operating temperatures up to 400°F (204°C); Working pressures up to 2200 psig (151 bar); Stainless steel or carbon steel construction
Latch lock handle assembly to 4-bolt and 8-bolt 60 series ball valves
S60P steam series ball valve maintenance instructions
Caution: Pneumatic actuator operation is sensitive to valve packing nut adjustment.
Abstract of Cleaning Procedure For Chlorine Series Valves.
60 Series Ball Valves, 4-Bolt, No Lube Instructions
This ball replacement kit must be used with the proper 60 series seal maintenance kit.
This stem replacement kit must be used with the proper60 series seal maintenance kit.
60 and 60X Series 4-Bolt Ball Valves Maintenance Instructions
60 Series Flange Seal Installation
사양
SS-63TS12MM — Válvula de bola de 3 piezas serie 60 de acero inox., Asientos de PTFE reforzado, 12 mm Swagelok
| 속성 | 값 |
|---|---|
| 볼/스템 재질 | Acero Inoxidable |
| 몸체 재질 | Acero inoxidable 316 |
| 세정 공정 | Limpieza y Embalaje estándar (SC-10) |
| 연결구 1 크기 | 12 mm |
| 연결구 1 종류 | Racor Swagelok® |
| 연결구 2 크기 | 12 mm |
| 연결구 2 종류 | Racor Swagelok® |
| CV 최대 | 7.5 |
| 플랜지 밀폐 재질 | FKM Fluorocarbono |
| 유로 형태 | 2 vías, Cierre, Recta |
| 핸들 색상 | Negro |
| 핸들 스타일 | Palanca |
| 저누출 인증 | Sí |
| 실온 압력 등급 | 151 BAR @ 37°C / 2200 PSIG @ 100°F |